Logo Pogotowie - Radom

Archiwum newsów, strona 14

Obrazek dla news_144

Światowy Dzień Zdrowia 2017

12.09.2018

Depresja - porozmawiajmy o niej" tak brzmi hasło Światowego Dnia Zdrowia, który przypada 7 kwietnia 2017 roku. Celem kampanii jest doprowadzenie do tego, aby więcej osób cierpiących na depresję szukało pomocy i ją otrzymało.
W kampanii aktywnie uczestniczy Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego. W placówce pojawiły się plakaty i informacje dotyczące choroby. Plakaty przygotowane przez WHO przedstawiają problem depresji u dzieci, młodzieży, kobiet po urodzeniu dziecka oraz u osób starszych, dołączone zostały do nich informacje jak rozpoznać chorobę i jak spróbować z nią sobie radzić.
 

więcej

Obrazek dla news_113

"Chcemy się uczyć, bo będziemy pracować w ... zawodach medycznych"

12.09.2018

Jaką szkołę wybrać aby zostać ratownikiem medycznym? Na czym polega praca w pogotowiu ratunkowym? Jak udzielić pierwszej pomocy? Z ogromnym zainteresowaniem uczniów klas gimnazjalnych spotkała się lekcja zorganizowana w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 im. Adama Jerzego Czartoryskiego w Radomiu. Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego została zaproszona do udziału w projekcie edukacyjnym pt. ”Chcemy się uczyć, bo będziemy pracować w… zawodach medycznych”. 

więcej

Obrazek dla news_148

"Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu została partnerem kampanii "Radomskie- regionem kultury na drodze" i akcji "Jestem uprzejmym kierowcą".

12.09.2018

Pomysłodawcą akcji propagującej kulturalne zachowania wśród użytkowników dróg, zwłaszcza kierowców jest portal http://radommoto.pl/  - Chcielibyśmy wesprzeć tę akcje. Dla osób wyróżnionych w niej, zorganizujemy nieodpłatnie kursy pierwszej pomocy. A jeżeli będą chętni do uczestniczenia w takich kursach, jesteśmy w stanie je zorganizować - powiedział Piotr Kowalski, dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu.

więcej

Konferencja "Stopień wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020"

12.09.2018

W dniu 8 grudnia 2016 r. w Mazowieckiem Centrum Sztuki Współczesnej " Elektrownia" odbyła się konferencja pt. Stopień wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w 2016 roku i prezentacja harmonogramu konkursów na 2017 rok. Podczas spotkania Grzegorz Świętorecki Zastępca Dyrektora ds. EFRR Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Podsumowała stopień wdrożenia PRO Województwa Mazowieckiego w latach 2014-2020 oraz przedstawił plany na rok 2017. 

 

więcej

Obrazek dla news_114

Dołączyliśmy do Akademii Bezpieczeństwa

12.09.2018

16 marca 2018 roku Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego dołączyła do projektu Akademia Bezpieczeństwa. Priorytetem inicjatorów projektu jest realizacja w Radomiu, a w przyszłości w całej Polsce, kompleksowego programu mającego na celu podniesienie bezpieczeństwa społeczności lokalnej, jak również stworzenie nowego standardu wychowującego nowe pokolenia lokalnych liderów, świadomych potrzeby niesienia pomocy innym i potrafiących w sposób kompetentny udzielać pierwszej pomocy. 

więcej

"Kręci mnie bezpieczeństwa zimą - Bezpieczne ferie 2018"

12.09.2018

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i strażnicy miejscy w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo zimą – Bezpieczne ferie 2018” zorganizowali 12 stycznia 2018 roku spotkanie dla uczniów radomskich szkół podstawowych, podczas którego tłumaczyli jak bezpiecznie wypoczywać podczas ferii.

Rozpoczynają się ferie, a wraz z nimi wiele możliwości spędzania wolnego czasu dla najmłodszych, które często mogą nieść ze sobą różne niebezpieczeństwa. Dlatego służby mundurowe z Radomia, w tym Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu, Radomski Szpital Specjalistyczny, Komenda Miejska Policji w Radomiu, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska, a także WOPR, Radomskie Stowarzyszenie „Młodzi Kreatywni" działające przy XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Radomiu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu przygotowali dla najmłodszych spotkanie nad zalewem na Borkach  „Bezpieczne ferie”.

Podczas akcji, jej organizatorzy tłumaczyli najmłodszym jak ważne jest bezpieczeństwo podczas ferii. Uczyli dzieci m.in. jak mają zachowywać się nad wodą i na lodzie. Uświadamiali, czym może zakończyć się spacer 
po cienkim lodzie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki „Bezpieczne Dziecko”. W naszej  akcji wzięło udział około 1. 300 dzieci.

więcej

tel. 999 lub 112

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.