Logo Pogotowie - Radom

News

News zdjęcie id 120

Dwa nowe ambulanse w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu.

12.09.2018

Uroczystość poświęcenia i oddania ich do użytku odbyła się 18 września 2017 roku.

 
Ambulanse poświęcił kapelan ksiądz Grzegorz Wójcik, a kluczyki do nowych ambulansów uroczyście przekazał prezydent Radomia Radosław Witkowski.
 
Koszt zakupu ambulansów razem z ich wyposażeniem to kwota około 1 miliona 400 tysięcy złotych. Dofinansowanie w wysokości 500 tysięcy złotych zostało przekazane z budżetu Gminy miasta Radom.
 
"Słowa podziękowania, za zakup tych karetek trzeba przekazać na ręce radnych -mówi prezydent Radosław Witkowski. - To oni zdecydowali się na zakup jednego z pojazdów". Drugi ambulans udało się kupić dzięki temu, że Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego ma oszczędności. To zasługa dyrektora stacji Piotra Kowalskiego. 
 
W 2015 roku zakupiliśmy jedną karetkę, rok temu dwie i w tym roku również dwie. Mam nadzieję, że decyzją radnych 2018 roku kupimy chociaż jedną karetkę mówił prezydent.
 
Z nowego zakupu zadowolony jest Piotr Kowalski dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. -Obecnie posiadamy 18 karetek, z czego połowa jest już bardzo mocno wysłużona. Niektóre mają przebiegi powyżej 400 tyś. kilometrów - tłumaczy Piotr Kowalski. - staramy się dbać o sprzęt, niemniej jednak bez nowych zakupów nie będziemy w stanie docierać do osób, które potrzebują pomocy. Zakup pięciu samochodów w ostatnich latach napawa optymizmem. Jednak by w pełni zaspokoić nasze potrzeby, trzeba kupować co roku dwie albo nawet trzy karetki. 
Samochody, które dzisiaj otrzymaliśmy, są w pełni wyposażone. Spełniają wszystkie standardy zarówno europejskie, jak i światowe. Jedna z karetek ma wyposażenie pochodzące ze Stanów Zjednoczonych.
 
Jeden z zakupionych ambulansów to pojazd furgon marki MERCEDES-BENZ "Sprinter", drugi został zabudowany na pojeździe ciężarowym marki MERCEDES-BENZ "Sprinter" (kabina z ramą nośną) i jest przystosowany do zamocowania kontenera sanitarnego. Jest to pierwszy tego typu ambulans zakupiony przez RSPR w Radomiu. Ambulanse posiadają najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa jazdy oraz wzmocnione zawieszenie gwarantujące pełny komfort transportu pacjenta nawet w ekstremalnie trudnych warunkach drogowych i atmosferycznych.
 
Wymiana taboru, jest dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego priorytetem. Zespoły Ratownictwa Medycznego w 2016 roku wyjeżdżały w samym Radomiu średnio 110 razy na dobę. Był to najwyższy wskaźnik na Mazowszu. W 2017 roku w okresie od stycznia do lipca średnia ilość wyjazdów ZRM na dobę wynosiła w Radomiu 117.
Do RSPR należy 13 Zespołów Ratownictwa Medycznego, które w tym roku w okresie od stycznia do końca lipca wyjeżdżały prawie 25 tysięcy razy. Szacujemy, że końca roku będzie to ponad 42 tysiące razy.
 
Razem z wyjazdami zespołów w całym rejonie operacyjnym do końca 2017 roku będzie około 75 tysięcy wyjazdów.

tel. 999 lub 112

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.