News
" Pierwsza pomoc dla każdego"
12.09.2018
Prawie 3 i pół tysiąca osób skorzystało z kursów pierwszej pomocy organizowanych w ramach budżetu obywatelskiego Radomia przez Radomską Stację Pogotowia Ratunkowego.
Projekt „Pierwsza pomoc dla każdego” zdobył największą liczbę punktów w głosowaniu na projekty zgłoszone do obszaru ogólnomiejskiego i tym samym został wpisany na listę przeznaczonych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego w 2017 roku. Celem spotkań było zwiększenie świadomości i umiejętności mieszkańców w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Cykl szkoleń został zainaugurowany 2 października 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej numer 4 w Radomiu. Do dnia 31 grudnia 2017 roku pielęgniarki i ratownicy medyczni Radomskiej Stacji Pogotowia
Ratunkowego przeszkolili niemal 3 i pół tysiąca osób. Jak ratować życie uczyliśmy najmłodszych - przedszkolaki, uczniów radomskich szkół, a także pracowników zatrudnionych w zakładach pracy oraz seniorów.
Uczestnicy zajęć poznawali przepisy udzielania pierwszej pomocy, zasady wzywania pomocy i udzielania informacji dyspozytorom oraz zasady oceny funkcji życiowych u dzieci i dorosłych. Z myślą o podniesieniu bezpieczeństwa podczas zajęć wręczaliśmy elementy odblaskowe.